15.11.2016 | Aktualności

Wyróżnienie Innovator Małopolski 2010

W dniu 16 listopada nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie V edycji konkursu „Innovator Małopolski 2010” organizowanego przez Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej. Gala wręczenia nagród odbywała się podczas IV Konferencji „Nauka dla Biznesu” w Sali Konferencyjnej Kotłownia na terenie kampusu Politechniki Krakowskiej.

Głównym założeniem konkursu było wyłonienie i wsparcie firm, które tworzą i wdrażają innowacyjne rozwiązania ku lepszemu życiu nas wszystkich. Laureaci, oprócz statuetek, listów gratulacyjnych i upominków od samorządu województwa otrzymali możliwość promocji w kraju i za granicą.

Zdaniem Marka Sowy – członka Zarządu Województwa Małopolskiego „Ten konkurs służy promocji regionu jako miejsca przyjaznego nowym technologiom i innowacjom oraz promowaniu wśród firm regionu ducha nowatorskiego podejścia do biznesu. Mamy nowych ambasadorów w podejściu do innowacyjności”.

Do rywalizacji o miano „Innowator Małopolski 2010” przystąpiło 38 przedsiębiorstw reprezentujących różne branże. Z finałowej dziesiątki kapituła konkursu wyłoniła 3 laureatów oraz przyznała 2 wyróżnienia.

WIMED Oznakowanie Dróg Sp. z o.o. otrzymał wyróżnienie za konsekwencję we wdrażaniu rozwiązań innowacyjnych w przedsiębiorstwie. Dzięki bezgranicznemu zaangażowaniu oraz nieustannej pracy naszych inżynierów, a także współpracy z ośrodkami naukowymi w Polsce i za granicą udało nam się stworzyć i wprowadzić na rynek system nitowanych konstrukcji wsporczych do znaków drogowych z cechami biernego bezpieczeństwa – PROLIFE N. Główną ideą systemu PROLIFE jest zmniejszenie ciężkości wypadków podczas zderzenia pojazdu z infrastrukturą drogową poprzez częściowe pochłonięcie energii zderzenia przez konstrukcję. Jako firma wielokrotnie mieliśmy sygnały od osób poszkodowanych w wypadkach drogowych, że nasze konstrukcje ocaliły ludzkie życie.