Od 1988 roku oznakowujemy drogi, ulice i szlaki,
a nasze produkty poprawiają czytelność oznakowania
i bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

„Miliony kierowców w swoich samochodach, pędzą nieustannie poprzez wszystkie drogi, dla nich to właśnie nasze znaki są na drogach, by do celu dotarli bez wypadku czy szkody”

Otwórz film o nas

Stale doskonalimy nasze działania, aby każdego dnia być lepszymi od nas takich, jakimi byliśmy wczoraj. Dlatego dziś WIMED jest jedną z najbardziej rozpoznawanych – zarówno w Polsce, jak i Europie – firm, oferujących oznakowanie pionowe dróg i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz ma trwały udział w technologicznym rozwoju jakości i bezpieczeństwa oznakowania pionowego dróg.

Zdzisław Dąbczyński, założyciel firmy WIMED

WIMED – rynkowy lider i profesjonalny partner innowacyjnych technologii oznakowania pionowego dróg

Nasze Produkty

Oferujemy różnorodne produkty do oznakowania pionowego dróg. Zakres naszej oferty zawiera również zaawansowane urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczne konstrukcje wsporcze, osłony energochłonne, wszystkie elementy oznakowania tymczasowego, konstrukcje i nośniki reklamy.

Poznaj filozofię naszej firmy

WIMED jest i będzie firmą rodzinną. Firma rodzinna to odpowiedzialność na pokolenia. Z odpowiedzialności
i pracowitości wyniesionej z domu rodzinnego zrodziła się moja chęć do przedsiębiorczości. A moja przedsiębiorczość, wzmocniona odpowiedzialnością i kompetencją moich pracowników, już 35 lat umieszcza doskonałe produkty
na polskich i europejskich drogach.

Dziś w sztafecie pokoleń to zadanie przejmują moje córki – Anna
i Karolina oraz zięć Adam.

01. Ludzie

Nasi pracownicy i współpracownicy to kadra odpowiedzialnych, wspaniałych ludzi. WIMED – Wspaniała i Miła Ekipa Dąbczyńskiego, to mieszanka ludzi z wieloletnim doświadczeniem i osób młodych, ciekawych życia i wyzwań zawodowych. To dzięki ich eksperckiej wiedzy i zaangażowaniu możliwe jest to, co robimy i jak robimy – dla polskich dróg i dla bezpieczeństwa ludzi na drogach.

02. Produkcja

Nieustannie rozwijamy się, inwestując w wiedzę i park maszynowy, dostosowując się ciągle do potrzeb Klientów, oferując innowacyjne i unikatowe na światowym rynku rozwiązania, poprawiające bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg.

03. Innowacje

Innowacyjność to najsilniejszy fragment genotypu naszej firmy. Autorskie i nieszablonowe rozwiązania dla oznakowania dróg projektujemy od zawsze. Na koncie mamy kilkanaście zastrzeżonych patentami rozwiązań i produktów, takich m. in. jak konstrukcje PROLIFE, które skracają proces montażu znaków
i tablic, zapewniają większą sztywność konstrukcji, a przede wszystkim, istotnie podnoszą poziom bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu w przypadku kolizji z konstrukcją.

Rynkowy Lider Od 35 Lat
- poznaj historię firmy

28 marca 1988 r.

Rejestracja firmy

Powstaje Zakład Rzemieślniczy Wytwarzanie i montaż elementów drogowych. Z tego zapisu rodzi się później nazwa WIMED. Siedzibę zakładu i halę produkcyjną stanowi wówczas garaż, piwnica i kuchnia, gdzie Właściciel Zdzisław Dąbczyński pracuje wraz z pierwszymi zatrudnionymi pracownikami i rodziną.

16 maja 1988 r.

Pierwszy znak

Tego dnia zostaje zamontowany pierwszy w historii WIMED-u znak drogowy. W tym samym czasie poszerzona zostaje oferta o nowy własny produkt – betonowe słupki hektometrowe. Latem 1989 roku pojawiają się pierwsze odblaskowe znaki na podkładach z blachy cynkowej oraz zostaje wdrożony do produkcji system uchwytów uniwersalnych do znaków i tablic, który szybko staje się standardem w skali całego kraju.

12 września 1994 r.

Nowa hala produkcyjna

Oficjalne otwarcie nowej siedziby i nowej hali produkcyjnej firmy w Tuchowie podczas II Małopolskiego Spotkania Drogowców, które zgromadziło blisko 600 osób z Polski i zagranicy

1995 r.

Nagroda „Teraz Polska!”

WIMED otrzymuje godło promocyjne „Teraz Polska”. To prestiżowe potwierdzenie wysokiej jakości dostarczanych produktów i świadczonych usług, a także ważne potwierdzenie zaufania klientów i partnerów do marki WIMED.

1999 r.

Nagroda „Lider Przedsiębiorczości”

Zdzisław Dąbczyński zostaje laureatem tytułu „Lider Przedsiębiorczości”, który przyznawany jest osobom i instytucjom aktywnie rozwijającym przedsiębiorczość w Polsce. To również dowód uznania dla dynamicznego wzrostu firmy WIMED.

2000 r.

Wyoblane podkłady znaków

WIMED wdraża technologię tłoczonych i wyoblanych podkładów znaków drogowych. Dzięki odpowiednio zagiętym krawędziom znaki zyskują na trwałości, ponieważ stają się bardziej odporne na warunki atmosferyczne.

2005 r.

Tor do testowania oznakowania

We własnym zakresie, na własnym torze mieszczącym się przy głównej siedzibie firmy w Tuchowie, WIMED przeprowadza testy konstrukcji wsporczych znaków i tablic drogowych wg. normy bezpieczeństwa PN-EN 12767

17 października 2007 r.

Przekształcenie w spółkę z o. o.

Firma WIMED jako dotąd prowadzona przez Zdzisława Dąbczyńskiego w formie jednoosobowej działalności gospodarczej, zostaje przekształcona w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

2010 r.

Certyfikacja konstrukcji „Prolife”

Pierwsza polska konstrukcja wsporcza "Prolife" zdobywa certyfikat CE. Rozwiązanie znacząco zmniejsza skutki wypadków drogowych, które powstają w wyniku zderzenia pojazdu z konstrukcjami wsporczymi.

28 marca 2018 r.

30 lat działalności i nowa strategia firmy

Uroczysty jubileusz 30-lecia działalności firmy oraz okazjonalny bal w Tuchowie, który gromadzi ponad 200 osób. Opracowanie nowej strategii rozwoju firmy na kolejne dziesięciolecia działalności.

2021 r.

Innowacyjne rozwiązania

„(…) wspólnie z moimi współpracownikami wnieśliśmy wiele do tego, aby polskie drogi były lepiej oznakowane i bezpieczniej wyposażone w elementy infrastruktury, które zmniejszają skutki wypadków drogowych. Dzięki naszym rozwiązaniom i konstrukcjom kilkadziesiąt osób uniknęło śmiertelnych czy ciężkich obrażeń w wypadkach drogowych”.

Skontaktuj się z nami!

Skorzystaj z formularza lub zadzwoń.

WIMED Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Tarnowska 48, 33-170 Tuchów

NIP: 685-220-95-96
Regon: 180188573
KRS: 0000849946

+48 695 803 055
[email protected]

  Skontaktuj się z nami!

  Skorzystaj z formularza lub zadzwoń.

   WIMED Sp. z o.o. Sp. k.
   ul. Tarnowska 48
   33-170 Tuchów

   +48 695 803 055
   [email protected]

   NIP: 685-220-95-96
   Regon: 180188573
   KRS: 0000849946

   Nowości Wimed

   Nasza firma nieustannie ulega rozwojowi i powiększa swoją ofertę! Sprawdź najnowsze produkty w naszym asortymencie.

   Lekki znak kompozytowy CBOND

   Certyfikowane (CE) znaki kompozytowe do oznakowania tymczasowego dróg. Znaki te są lżejsze…

   Zobacz więcej

   Nowy słupek eliptyczny OKTA

   Nowy słupek eliptyczny OKTA przeznaczony jest do znaków drogowych oraz tymczasowych. Wykonany…

   Zobacz więcej

   Innowacyjny uchwyt montażowy KLIK-KLIK

   Nowoczesny, praktyczny uchwyt Klik-Klik, wykonany z przyjaznego polimeru, został zaprojektowany z myślą…

   Zobacz więcej

   Nowy CEOWY profil montażowy

   Nowy CEOWY profil montażowy dostosowany do śruby M8 oraz zmniejszonego uchwytu typu…

   Zobacz więcej

   Zapisz się do newslettera i zyskaj dostęp do nowinek i promocji związanych z oznakowaniem dróg

   Bądź na bieżąco, pierwszy dowiaduj się o najnowszych ofertach i promocjach, otrzymuj nasze biuletyny.

    Wykaz znaków drogowych w różnych formatach.

    Ułatwiamy zamawianie znaków!

    Zamów - chętnie wyślemy!