12.04.2019 | Wiedza

Aktywne oznakowanie drogowe Wimed

Aktywne znaki drogowe Wimed mają bardzo dobrą widoczność z dużej odległości. Są odporne na zmienne i niekorzystne warunki atmosferyczne. Aktywne oznakowanie drogowe Wimed znajduje się w wielu miastach, na drogach krajowych i autostradach, dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Znaki i tablice podświetlane przekazują informacje użytkownikom dróg w warunkach ograniczonej widoczności, zapewniając doskonałą czytelność i widoczność. Znaki i tablice o zmiennej treści wykonane z zastosowaniem diod LED (aktywne LED znaki), wiązek światłowodowych lub obrotowych pryzm, znajdują coraz to szersze zastosowanie w nowoczesnych systemach sterowania ruchem i przekazem informacji w ruchu drogowym. Stanowią one element aktywnego oznakowania, które coraz częściej występuje na naszych drogach.

Tablice zmiennej treści – aktywne oznakowanie drogowe

Tablice zmiennej treści, aktywne oznakowanie drogowe

Znaki i tablice drogowe – alfanumeryczne wyświetlacze tekstów TRAX ELEKTRONIK

Alfanumeryczne wyświetlacze tekstów produkowane są z zastosowaniem elektro-luminescencyjnych diod LED monochromatycznych (barwa żółta). Znajdują one szerokie zastosowanie w nowoczesnych systemach sterowania ruchem drogowym i przekazywaniu zmiennej informacji na drodze. Charakteryzują się dużą intensywnością świecenia oraz doskonałą widocznością, niezależnie od zewnętrznego oświetlenia i warunków atmosferycznych panujących na drogach. Znaki te są składane pod konkretne zamówienie.

Znaki drogowe zmiennej treści diodowe – TRAX ELEKTRONIK

Znaki drogowe zmiennej treści stanowią integralną część nowoczesnych systemów sterowania ruchem. Za pomocą diodowych znaków zmiennej treści możliwe jest wyświetlenie predefiniowanych znaków, przy czym ich ilość może być znacznie większa niż znaków światłowodowych. Dzięki automatycznemu dostosowywaniu jasności świecenia znaku do warunków otoczenia oraz zastosowaniu odpowiedniej optyki, znaki te są doskonale widoczne z dużej odległości i w każdych warunkach atmosferycznych. Znaki zasilane są prądem stałym poprzez układy transformujące z sieci 230 VAC. Znaki te są składane pod konkretne zamówienie.

Znaki drogowe o zmiennej treści światłowodowe WIM-OPTIC/Z

Znaki Światłowodowe znajdują powszechnie zastosowanie w nowoczesnych systemach sterowania ruchem i przekazu informacji w ruchu drogowym. W przypadku znaków światłowodowych ilość oraz treść znaku musi być z góry określona. Główną zaletą znaków światłowodowych jest ich bardzo dobra widoczność z dużych odległości, bez względu na warunki atmosferyczne. Znaki odznaczają się bardzo wysoką stabilnością kolorów oraz żywotnością. W zależności od gabarytów, na jednym znaku można umieścić nawet kilkanaście różnych informacji w specjalnie wykonanych matrycach. Znaki te są składane pod konkretne zamówienie.

Znaki podświetlane – aktywne oznakowanie drogowe

Znaki podświetlane, aktywne oznakowanie drogowe

Podświetlany znak informacyjny D6 LED wraz z lampą przejścia pieszych oraz pulsatorem

Znak aktywny D-6 służy do oznakowania miejsc szczególnie niebezpiecznych takich jak przejście dla pieszych. Zadaniem tego znaku jest przekazanie informacji do kierujących pojazdami z dużym wyprzedzeniem. Znak wyposażony jest w podświetlane lico symbolu D-6, pulsującą lampę ostrzegawczą o średnicy 360 mm oraz lampę doświetlającą przejście dla pieszych. Zastosowanie źródeł światła LED w każdym z elementów znaku minimalizuje zużycie energii oraz umożliwia wieloletnią i bezawaryjną pracę. Dodatkowym atutem jest możliwość zasilania go z układu hybrydowego (solar + Turbina).

 • Wariant I – znak jednostronny (na bramę).
 • Wariant II – znak dwustronny (do wysięgnika)

Do znaku należy również dokupić odpowiedni typ sterownika.

Podświetlany znak informacyjny D6 LED z kontrolą błędów

Znak aktywny D-6 służy do oznakowania miejsc szczególnie niebezpiecznych takich jak przejście dla pieszych. Zadaniem tego znaku jest przekazanie informacji do kierujących pojazdami z dużym wyprzedzeniem. Znak wyposażony jest w podświetlane lico symbolu D-6, dwie pulsujące na przemian lampy ostrzegawcze o średnicy 230 mm umieszczone po bokach kasetonu oraz lampę doświetlającą przejście dla pieszych. Zastosowanie źródeł światła LED w każdym z elementów znaku minimalizuje zużycie energii oraz umożliwia wieloletnią i bezawaryjną pracę. Dodatkowym atutem jest możliwość zasilania go z układu hybrydowego (solar + Turbina). Sterownik znaku D-6 z kontrolą błędów wyposażony jest w telefon GSM, który w przypadku uszkodzenia sekcji LED w znaku, pulsatorze bądź lampie przejścia wysyła SMS z informacją pod zaprogramowany numer serwisowy.

 • Wariant I – znak jednostronny (na bramę).
 • Wariant II – znak dwustronny (do wysięgnika).

Do znaku należy dokupić odpowiedni typ sterownika.

Podświetlany znak informacyjny D6 LED PROLIFE

Znak aktywny D-6 służy do oznakowania miejsc szczególnie niebezpiecznych takich jak przejście dla pieszych. Zadaniem tego znaku jest przekazanie informacji do kierujących pojazdami z dużym wyprzedzeniem. Znak wyposażony jest w podświetlane lico symbolu D-6, pulsującą lampę ostrzegawczą o średnicy 360 mm umieszczone nad kasetonem oraz metalohalohenową lub diodową lampę doświetlającą przejście dla pieszych. Zastosowanie wszystkich źródeł światła LED w każdym z elementów znaku minimalizuje zużycie energii oraz umożliwia wieloletnią i bezawaryjną pracę. Dodatkowym atutem jest możliwość zasilania go z układu hybrydowego (solar + Turbina) w przypadku zastosowania lampy przejścia pieszych typu LED.

Znak produkowany jest tylko jako znak dwustronny do wysięgnika.
Do znaku należy dokupić odpowiedni typ sterownika.

Lampa oświetleniowa LED 60 Watt

Lampa oświetleniowa LED 60 Watt znajduje swoje zastosowanie przede wszystkim do kasetonu podświetlanego D-6 LED jako lampa doświetlająca przejście pieszych. Zbudowana przy użyciu najwyższej jakości diód POWERLED marki EDISON. Lampa zabudowana w szczelnej aluminiowej obudowie malowanej lakierem proszkowym na kolor szary. Lampa zasilana jest napięciem 11 VDC dostarczanego poprzez odpowiednią przetwornicę napięcia DC/DC lub zasilacz AC/DC. Jej moc 60 Watt pozwala na zastąpienie tradycyjnego źródła światła o mocy 250 Watt, co umożliwia na zasilanie jej z układu hybrydowego.

Lampa oświetla pole 9×4 metra z wysokości 6 metrów dając natężenie światła w osi lampy na poziomie 50 lx.

Lampa jest produkowana w dwóch typach:

 • napięcie 9~18 VDC z wbudowanym przetwornikiem,
 • napięcie 95~240 VAC z wbudowanym zasilaczem.

Kolor świecenia lampy – biały (6500 K).
Waga lampy – 1,55 kg.

Podświetlany znak informacyjny D6 LED z zasilaniem hybrydowym – Zestaw wysięgnikowy

Znak aktywny D-6 służy do oznakowania miejsc szczególnie niebezpiecznych takich jak przejście dla pieszych. Zadaniem tego znaku jest przekazanie informacji do kierujących pojazdami z dużym wyprzedzeniem. Znak wyposażony jest w podświetlane lico symbolu D-6, dwie pulsujące na przemian lampy ostrzegawcze o średnicy 230 mm umieszczone po bokach kasetonu oraz lampę doświetlającą przejście dla pieszych. Zastosowanie źródeł światła LED w każdym z elementów znaku minimalizuje zużycie energii oraz umożliwia wieloletnią i bezawaryjną pracę. Dodatkowym atutem jest możliwość zasilania go z układu hybrydowego (solar + Turbina). Układ zasilania hybrydowego zbudowany przy użyciu paneli fotowoltaicznych oraz turbiny wiatrowej. Energia poprzez kontrolery ładowania magazynowana jest w akumulatorach typu AGM (bezobsługowych) i pozwala na funkcjonowanie układu przez okres 3 dni przy całkowitym odcięciu ładowania (od stanu pełnego naładowania akumulatorów).

W skład zestawu wchodzi:

 • podświetlany znak informacyjny D6 LED – dwustronny,
 • sterownik znaku D6 LED zasilany z układu hybrydowego,
 • konstrukcja baterii słonecznych i turbiny z kryzą mocującą,
 • wyposażenie elektryczne zasilania (panele, Turbina, akumulatory, kontrolery),
 • 3 szafki metalowe na akumulatory,
 • uchwyt regulowany znaku D6 – w zależności od wysięgnika,
 • kable, złączki oraz osłony na przewody.

Typ wysięgnika jest uzgadniany pod każde zamówienie.

 • wysięgnik stalowy rurowy stopniowany,
 • wysięgnik stalowy o przekroju kwadratu,
 • wysięgnik LATTIX.

Podświetlany znak informacyjny D6 LED z zasilaniem hybrydowym – Zestaw bramowy

Znak aktywny D-6 służy do oznakowania miejsc szczególnie niebezpiecznych takich jak przejście dla pieszych. Zadaniem tego znaku jest przekazanie informacji do kierujących pojazdami z dużym wyprzedzeniem. Znak wyposażony jest w podświetlane lico symbolu D-6, dwie pulsujące na przemian lampy ostrzegawcze o średnicy 230 mm umieszczone po bokach kasetonu oraz lampę doświetlającą przejście dla pieszych.
Zastosowanie źródeł światła LED w każdym z elementów znaku minimalizuje zużycie energii oraz umożliwia wieloletnią i bezawaryjną pracę. Dodatkowym atutem jest możliwość zasilania go z układu hybrydowego (solar + Turbina). Układ zasilania hybrydowego zbudowany przy użyciu paneli fotowoltaicznych oraz turbiny wiatrowej. Energia poprzez kontrolery ładowania magazynowana jest w akumulatorach typu AGM (bezobsługowych) i pozwala na funkcjonowanie układu przez okres 3 dni przy całkowitym odcięciu ładowania (od stanu pełnego naładowania akumulatorów).

W skład zestawu wchodzi:

 • 2 podświetlane znaki informacyjne D6 LED – jednostronny,
 • 2 sterowniki znaku D6 LED zasilane z układów hybrydowych,
 • 2 konstrukcje baterii słonecznych i turbiny z kryzą mocującą,
 • 2 wyposażenia elektryczne zasilania (panele, Turbina, akumulatory, kontrolery),
 • 6 szafek metalowych na akumulatory,
 • 4 uchwyty znaku D6 – w zależności od typu bramy,
 • 2 kpl. kabli, złączek oraz osłon na przewody.

Typ bramy jest uzgadniany pod każde zamówienie.

 • brama stalowa rurowa o stałym przekroju,
 • brama stalowa o przekroju kwadratu,
 • brama LATTIX.

Znaki drogowe U3a WIM-OPTIC/Z

Znak przeznaczony jest do oznakowania niebezpiecznych zakrętów, łuków oraz zmiany przebiegu pasa ruchu. Każdy ze znaków podłączony jest do mikroprocesorowego sterownika, który generuje efekt fali świetlnej. Parametry czasów świecenia znaku oraz szybkości przemieszczania światła mogą być indywidualnie dobrane do miejsca, gdzie układ został zainstalowany. Układ posiada automatyczną regulację mocy świecenia znaków, w zależności od natężenia oświetlenia zewnętrznego.

Aktywny znak drogowy C9-FO – (światłowodowy)

Znak aktywny C9 światłowodowy, wykonany jest z profili i blach aluminiowych, malowanych lakierem proszkowym zapewniającym odporność konstrukcji na czynniki atmosferyczne. Lico znaku pokryte jest folią odblaskową typu 1, 2 lub folią mikropryzmatyczną co zapewnia dobrą jego czytelność przy niewielkim oświetleniu zewnętrznym. Obrys strzały dodatkowo został otoczony soczewkami przewodów światłowodowych dla podniesienia widoczności znaku przy niesprzyjających warunkach. Istnieje możliwość zamontowania pod znakiem aktywnego pylonu diodowego z dwoma rzędami diod umieszczonymi pomiędzy paskami folii odblaskowej.

U polskiego producenta Wimed możesz kupić każdy typ znaku drogowego

Producent Wimed oferuje nie tylko aktywne oznakowanie drogowe, ale pełen asortyment znaków drogowych, które posiadają najlepsze parametry wytrzymałościowe, są trwałe w użytkowaniu, dzięki odpowiedniemu profilowaniu i usztywnieniu spełniają wymagania odporności na odkształcenia we wszystkich strefach wiatrowych w Polsce. Mają doskonałe walory odblaskowe (do produkcji lic wykorzystywane są folie odblaskowe typu 1, typu 2 i mikropryzmatyczne najlepszych światowych producentów). W ofercie znajdziesz nie tylko znaki drogowe i tabliczki, ale i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego (progi zwalniające, blokady parkingowe, bariery drogowe, pachołki drogowe, słupki, separatory itd.). To nie zwykły sklep internetowy, ale platforma B2B, która daje naszym partnerom handlowym dostęp do szerokiego asortymentu produktów. Na stronie B2B znajdziesz atrakcyjne promocje. Zaloguj się na stronie B2B i szukaj produktów (dodaj ten produkt do koszyka, który spełnia Twoje oczekiwania). System jest intuicyjny, przyjazny, oszczędza Twój cenny czas. Mamy szybki koszyk i konfigurator produktów – co usprawnia i przyspiesza proces kompletowania zamówienia.

Znaki świetlne – aktywne oznakowanie drogowe

Znaki świetlne, aktywne oznakowanie drogowe

Pylon aktywny

Wykonany ze spienionego PCV, laminatu poliestrowego lub polipropylenu, oklejony paskami folii odblaskowej 1 lub 2 typu. Dla podniesienia widoczności pylonu w warunkach niesprzyjających pomiędzy paskami folii umieszczono dwa rzędy święcących diod.

W górnej części pylonu znajduje się otwór umożliwiający nasadzenie go na słupek stalowy oraz montaż znaku typu C.

Aktywny znak drogowy C9/C10/C11 LED – (diodowy)

Aktywny znak C9/C10/C11 – diodowy, wykonany jest z profili i blach aluminiowych, malowanych lakierem proszkowym zapewniającym odporność konstrukcji na czynniki atmosferyczne. Lico znaku pokryte jest folią odblaskową typ 1, 2 lub folią mikropryzmatyczną, co zapewnia dobrą jego czytelność przy niewielkim oświetleniu zewnętrznym. Obrys strzały dodatkowo został otoczony diodami świecącymi dla podniesienia widoczności znaku przy niesprzyjających warunkach. Istnieje możliwość zamontowania pod znakiem aktywnego pylonu diodowego z dwoma rzędami diod umieszczonymi pomiędzy paskami folii odblaskowej.

Znak diodowy U-6a (światłowodowy lub diodowy)

Znak informacyjny U-6a wchodzący w skład oznakowania wraz ze znakiem C-9 przystosowany do pracy w trybie pulsacyjnym według częstotliwości ustawionej na sterowniku. Znak zasilany napięciem od 9 do 14 VDC z zasilacza sieciowego lub układu zasilania solarnego.

Lico znaku wyklejone folią odblaskową typu 1 lub pryzmatyczną.

Znak zabudowany w aluminiowej kasecie malowanej proszkowo w kolorze szarym.

Znak diodowy B-20

Znak informacyjny B25 diodowy informujący o zakazie wyprzedzania przystosowany do pracy w trybie pulsacyjnym według częstotliwości ustawionej na sterowniku. Znak zasilany napięciem od 9 do 14 VDC z zasilacza sieciowego lub układu zasilania solarnego.

Lico znaku wyklejone folią odblaskową typu 1 lub pryzmatyczną.

Znak zabudowany w aluminiowej kasecie malowanej proszkowo w kolorze szarym.

Znaki są dostępne w wielkościach 600,800,900,1000 oraz 1200 mm.

Znak diodowy B-25

Znak informacyjny B25 diodowy informujący o zakazie wyprzedzania przystosowany do pracy w trybie pulsacyjnym według częstotliwości ustawionej na sterowniku. Znak zasilany napięciem od 9 do 14 VDC z zasilacza sieciowego lub układu zasilania solarnego.

Lico znaku wyklejone folią odblaskową typu 1 lub pryzmatyczną.

Znak zabudowany w aluminiowej kasecie malowanej proszkowo w kolorze szarym.

Znaki są dostępne w wielkościach 600,800,900,1000 oraz 1200 mm.

Znak diodowy B-33 „70 km/h”

Znak informacyjny B33 diodowy o stałej wyświetlanej prędkości przystosowany do pracy w trybie pulsacyjnym według częstotliwości ustawionej na sterowniku. Znak zasilany napięciem od 9 do 14 VDC z zasilacza sieciowego lub układu zasilania solarnego.

Lico znaku wyklejone folią odblaskową typu 1 lub pryzmatyczną.

Znak zabudowany w aluminiowej kasecie malowanej proszkowo w kolorze szarym.

Znaki te są produkowane na stałą wartość prędkości (1..255 km/h).

Znaki są dostępne w wielkościach 600,800,900,1000 oraz 1200 mm.

Znak diodowy D-6 (zgodny z standardem UKRAIŃSKIM)

Znak informacyjny D-6 diodowy informujący o zbliżaniu się do miejsca niebezpiecznego. Wyposażony w diody Led koloru żółtego oraz folię odblaskową typu 1. Całość w aluminiowej kasecie malowanej proszkowo w kolorze szarym. Znak przystosowany do montażu na słupku o średnicy 50/60/76 za pomocą uchwytu uniwersalnego typu „ząbek”. Znak wykonany do zasilania ze źródła prądu stałego od 9 do 15 VDC zarówno z sieci energetycznej jak i zasilanie słoneczne. Częstotliwość pulsowania znaku oraz jasności świecenia zależą od zewnętrznego sterownika.

Aktywny znak fluorescencyjny

Aktywny znak fluorescencyjny wykonany jest z profili i blach aluminiowych, malowanych lakierem proszkowym zapewniającym odporność konstrukcji na czynniki atmosferyczne. Lico znaku pokryte jest fluorescencyjną folią odblaskową pryzmatyczną, zapewniającą dobrą jego widoczność i czytelność przy niewielkim oświetleniu zewnętrznym oraz niekorzystnych warunkach pogodowych. Nad znakiem znajduje się lampa diodowa zasilana z baterii słonecznej która dodatkowo informuje o zbliżaniu się do miejsca niebezpiecznego.

Aktywny znak A-17 (diodowy z zasilaniem z baterii słonecznej)

Aktywny znak A-17 – diodowy, wykonany jest z profili i blach aluminiowych, malowanych lakierem proszkowym zapewniającym odporność konstrukcji na czynniki atmosferyczne. Lico znaku pokryte jest folią odblaskową typu 1 lub 2, co zapewniającą dobrą jego czytelność przy niewielkim oświetleniu zewnętrznym. Efekt świecenia znaku został dodatkowo wzmocniony diodami świecącymi dla podniesienia widoczności znaku przy niesprzyjających warunkach. Znak przeznaczony jest do montażu w pobliżu szkół, przejść dla pieszych oraz miejsc gdzie przechodzą dzieci.

Nad znakiem mocowana jest szafka zasilająca, w której znajduje się akumulator, regulator napięcia oraz zegar. Nad szafką mocowana jest bateria słoneczna zasilająca znak.

Istnieje możliwość wykonania innych typów znaków jako aktywne. Cena ustalana indywidualnie w zależności od parametrów znaku.

Radar + VMS światłowodowy (radar + znak zmiennej treści światłowodowy B-33)

Znak światłowodowy z wbudowanym radarem, przeznaczony jest do wyświetlania znaku graficznego ograniczenia prędkości oraz tekstu „Zwolnij”, w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez pojazdy przejeżdżające na danym odcinku drogi. Radar mierzy prędkość przejeżdżających pojazdów i gdy przekroczą dozwoloną uruchamia się znak. Na nim zostaje wyświetlone w sposób ciągły lub pulsujący, ograniczenie prędkości na danym odcinku drogi np. B-33 “60 km/h” oraz tekst “ZWOLNIJ”. Tekst wyświetlany jest w kolorze białym. Parametry świetlne znaku takie jak moc świecenia i zakres barw zgodne są z PN-EN12966.

Znak radarowy wyświetlający prędkość jadącego pojazdu

Znak radarowy przeznaczony jest do wyświetlania prędkości pojazdów oraz komunikatów tekstowych. Po przekroczeniu dopuszczalnej prędkości przez pojazd na danym odcinku drogi, wyświetlana zostaje jego prędkość w sposób pulsujący. Równocześnie z wyświetleniem prędkości zapalony zostaje tekst „Jedziesz” w kolorze żółtym oraz „Zwolnij” w kolorze czerwonym. W znak wbudowany jest mikroprocesorowy rejestrator, który umożliwia zapisywanie prędkości przejeżdżających pojazdów. Dane te umożliwiają tworzenie wykresów statystycznych ruchu pojazdów.

Znak diodowy B-33 wraz z detektorem przekroczenia prędkości

Znak informacyjny B33 diodowy zapalający się w momencie przekroczenia prędkości ustawionej na detektorze. Detektor zamocowany nad znakiem o zasięgu ok. 100 metrów w trybie pomiaru nadjeżdżającego jak i odjeżdżającego pojazdu. Detekcja ustawiana co 1 km za pomocą kabla RS232 z komputera. Znak zasialny napięciem 230 VAC lub 12 VDC. Znak zabudowany w aluminiowej kasecie malowanej proszkowo w kolorze czarny mat o wymiarach 640×640 mm. Znaki te są produkowane na stałą wartość prędkości (1..255 km/h). Istnieje możliwość wykonania z matrycą wielosegmentową w której daną wyświetlaną prędkość można przestawić za pomocą wewnętrznych zworek.

Podświetlany znak parkingowy z napisami światłowodowymi

Podświetlany znak parkingowy o zmiennej treści z napisami światłowodowymi przeznaczony jest do dynamicznego wyświetlania informacji o dostępności wolnych miejsc na parkingu. Umożliwia on wyświetlanie informacji w postaci zmiennych tekstów, takich jak „WOLNY” i „ZAJĘTY”. Tekst „WOLNY” wyświetlany jest w kolorze zielonym, „ZAJĘTY” w kolorze czerwonym. Zakres barw jest zgodny z normą PN EN 12966 klasa D1. Matryca tekstowa wykonana w technologii światłowodowej, gwarantującej bardzo dobrą czytelność przy zmiennych warunkach otoczenia. Moc świetlna znaku światłowodowego jest zgodna z PN EN 12966.

Znak D18 PARKING wykonany jest jako znak podświetlany wewnętrznie w obudowie kasetonowej, przy zastosowaniu kolorowej folii translucentnej (na życzenie klienta lico znaku może być wykonane z folii odblaskowo-translucentnej, mikropryzmatycznej, co daje wzmocniony efekt widoczności znaku nawet w przypadku braku zasilania energią elektryczną).

Wyposażenie techniczne znaku:

 • podświetlanie znaku PARKING – 3 świetlówki 18 W,
 • źródła światła dla tablicy tekstowej – 2 lampy halogenowe 12 V AC/50 W, transformatory toroidalne z wewnętrznymi zabezpieczeniami przeciążeniowymi i zwarciowymi,
 • skrzynka podłączeniowa – złączki do podłączenia dla przewodu sterowniczego 5 x 4 mm, bezpiecznik S 301 B1 do zabezpieczenia obwodu podświetlania tablicy.

Tablica fluorescencyjna wraz z lampą wczesnego ostrzegania o niestrzeżonym przejeździe kolejowym

Tablica fluorescencyjna wraz ze znakiem A-10 informującym kierujących pojazdami o zbliżaniu się do miejsca niebezpiecznego. Folia fluorescencyjna daje doskonałą widoczność z dalszej odległości co zapewnia jej czytelność w każdych warunkach atmosferycznych. Tablica wyposażona jest w lampę diodową o średnicy 230 mm zamontowaną nad tablicą wraz z autonomicznym zasilaniem solarnym, co umożliwia pracę systemu bez potrzeby doprowadzenia przyłącza energetycznego. Częstotliwość błysków generowanych przez lampę wynosi ok. 60 błysków na minutę, co zapewnia sterownik umieszczony w obudowie akumulatora. Sterownik dodatkowo wyposażono w regulację jasności świecenia lampy w zależności od otoczenia zewnętrznego. Wbudowany akumulator bezobsługowy zapewnia poprawną pracę systemu przez okres 4 bezsłonecznych dni.

Znak diodowy „UWAGA WYPADEK” na pojazd POLICJI

Znak informacyjny diodowy „UWAGA WYPADEK” znajduje swoje zastosowanie głównie jako znak informacyjny montowany na pojazdach POLICYJNYCH. Wielkość znaku trójkątnego o boku 1500 mm wyklejonego folią odblaskową typu 2 lub pryzmatyczną. Litery napisu wykonane z czarnej folii nieodblaskowej. Napis złożony z diód LED w kolorze żółtym pulsujący z częstotliwością 0,5 Hz ustalonej poprzez sterownik. Sterownik wyposażony w regulację jasności świecenia w zalezności od otoczenia zewnętrznego. Na szczycie znaku znajduje się niebieska ksenonowa lampa błyskowa załączana razem z napisem. Znak jest automatycznie podnoszony za pomocą siłownika elektrycznego zasilanego z instalacji samochodu. Znak oferowany jest w wersji jedno jak i dwustronnej oraz w wersji jako sam znak lub komplet z podnośnikiem.

Zasilania słoneczne – aktywne oznakowanie drogowe

Zasilanie słoneczne KD95SX-1P do znaków aktywnych

Zasilanie słoneczne wyposażone w panel fotowoltaiczny o mocy 95 Watt oraz bezobsługowy akumulator AGM o pojemności 90 Ah. Kontrolę ładowania pełni mikroprocesorowy regulator napięcia wraz z funkcją gromadzenia danych z okresu ostatnich 365 dni. Zasilanie wyposażone w sterownik do znaków aktywnych z wyjściem pulsującym o obciążalności 50 Watt przy napięciu wyjściowym od 9 do 14 VDC. Obciążalność sterownika pozwala na zasilenie znaków aktywnych na odległość 100 metrów od zasilania. Metalowa szafka zamocowana na konstrukcji chroni układy elektroniczne oraz akumulator przez bezpośrednimi warunkami atmosferycznymi oraz pełni funkcję obudowy. Konstrukcja zasilania przystosowana jest do zamontowania na słupku o średnicy zewnętrznej rury o średnicy 76 mm.

Zasilanie słoneczne KD135SX-1P do znaków aktywnych

Zasilanie słoneczne wyposażone w panel fotowoltaiczny o mocy 135 Watt oraz bezobsługowy akumulator AGM o pojemności 180 Ah. Kontrolę ładowania pełni mikroprocesorowy regulator napięcia wraz z funkcją gromadzenia danych z okresu ostatnich 365 dni. Zasilanie wyposażóne w sterownik do znaków aktywnych z wyjściem pulsującym o obciążalności 50 Watt przy napięciu wyjściowym od 9 do 14 VDC. Obciążalność sterownika pozwala na zasilenie znaków aktywnych na odległość 100 metrów od zasilania. Metalowa szafka zamocowana na konstrukcji chroni układy elektroniczne oraz akumulator przez bezpośrednimi warunkami atmosferycznymi oraz pełni funkcję obudowy. Konstrukcja zasilania przystosowana jest do zamontowania za pomocą specjalnej kryzy z otworami umożliwiającej dowolne ustawienie panela względem lini słońca.

Zasilanie hybrydowe KD810SX-1P do kasetonu D-6 LED

Zasilanie słoneczne wyposażone w panel fotowoltaiczny o mocy łącznej 810 Watt oraz turbinę wiatrową o mocy 300 Watt. Energia gromadzona jest w 3 bezobsługowych akumulatorach AGM o pojemności 200 Ah każdy. Kontrolę ładowania pełnią mikroprocesorowe regulatory napięcia wraz z funkcją gromadzenia danych z okresu ostatnich 365 dni. Zestaw wyposażony jest w 3 oddzielne metalowe szafki do zamocowana na konstrukcji słupa, które pełnią funkcję ochrony układów elektronicznych oraz akumulatora przed bezpośrednimi warunkami atmosferycznymi oraz pełnią funkcję obudowy. Konstrukcja zasilania przystosowana jest do zamontowania za pomocą specjalnej kryzy z otworami umożliwiającej dowolne ustawienie panela względem lini słońca. Zasilanie to może służyć również do zasilania innej aplikacji wg. potrzeb klienta. Napięcia wyjściowe zestawu to od 10,4 do 14 VDC.