19.08.2019 | Wiedza

Znaki drogowe o najlepszych parametrach wytrzymałościowych

Oferujemy pełny asortyment tarcz znaków drogowych (mini, małe, średnie, duże, wielkie), wykonywanych z blach ocynkowanych lub aluminiowych, stosowanych do oznakowania stałego lub tymczasowego. Lica znaków produkowane są z folii odblaskowych typu 1, typu 2 lub typu 3 (klasa RA1, klasa RA2, klasa RA3). Znaki i tablice drogowe spełniają wymagania normy EN 12899-1 i posiadają certyfikat stałości właściwości użytkowych oraz deklaracje właściwości użytkowych na podstawie których wyrób oznaczono CE.

Znaki drogowe z podwójnie zagiętą krawędzią na całym obwodzie

Znaki drogowe z podwójnie zagiętą krawędzią na całym obwodzie z profilami usztywniająco-montażowymi (profil aluminiowy typu P do znaków z blachy aluminiowej; profil ocynkowany typ F do znaków z blachy ocynkowanej).

Tarcze znaków drogowych z podwójnie zaginanymi krawędziami na całym obwodzie produkowane są z blach stalowych ocynkowanych ogniowo o grubości 1,25 mm i 1,5 mm lub blach aluminiowych o grubości 1,5 mm lub 2 mm. Połączone z tarczą w sposób trwały dwa lub trzy odcinki profilu stanowią dodatkowe usztywnienie dla całej tarczy oraz służą jako elementy montażowe do przykręcania uchwytów uniwersalnych, łączących znak z konstrukcją wsporczą. Dzięki wyspecjalizowanej technologii produkcji podwójne zaginanie krawędzi tarczy bez nacinania naroży w znakach trójkątnych i prostokątnych zapewnia wyjątkową sztywność i równość płaszczyzny tarczy znaku drogowego.

Znaki drogowe oprawiane w ramę aluminiową z profilami usztywniająco-montażowymi (profil aluminiowy typu P)

Tarcze znaków drogowych oprawione w ramę aluminiową produkowane są z blach aluminiowych o grubości 1,5 mm lub 2 mm. Po naklejeniu folii odblaskowej na płaską tarczę znaku obwód tarczy zostaje opasany i połączony trwale z ramą wykonaną z kształtownika aluminiowego, która spełnia kilka bardzo ważnych funkcji:

  • Zabezpiecza krawędzie folii odblaskowej przed penetracją wody, kurzu i innych czynników zewnętrznych.
  • Chroni także przed próbami rozwarstwień folii i oderwania krawędzi lica znaku od tarczy w przypadku aktów wandalizmu.
  • Rama spełnia również rolę elementu usztywniającego tarczę na całym obwodzie.

Tarcze znaków drogowych oprawionych w ramę aluminiową, podobnie jak znaki o podwójnie zagiętej krawędzi mają bardzo wysoką odporność na zginanie, dzięki czemu na powierzchni lica znaku nie powstają niepożądane refleksy świetlne.

Połączone z tarczą w sposób trwały dwa lub trzy odcinki ceowego profilu aluminiowego stanowią dodatkowe usztywnienie dla całej tarczy oraz służą jako elementy montażowe do przykręcania uchwytów uniwersalnych łączących znak drogowy z konstrukcją wsporczą. Znaki oprawiane w ramę aluminiową są bardzo estetyczne i stanowią najwyższy standard znaków drogowych.

Chcesz zakupić znaki drogowe ? MASZ NASZE WSPARCIE

Masz swojego opiekuna, który szybko się z Tobą skontaktuje i udzieli pomocy. Wysyłasz formularz z zapytaniem, problemem – a my oddzwaniamy do Ciebie. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.